Kurs Muzyczny Gorlice 2014, Mistrzowskie Kursy Muzyczne, Smyczkowe Kursy Muzyczne, Wirtuozowskie Kursy dla Kwartetów Smyczkowych, Włodzimierz Promiński skrzypce, Andrzej Kordykiewicz skrzypce, Piotr Richert altówka, Roman Hoffmann wiolonczela, Halina Promińska fortepian, Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej

Mistrzowski Kurs Muzyczny Gorlice

Mistrzowski Kurs Muzyczny Gorlice 2020

dla skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów,
zespołów kameralnych

facebook

Kurs prowadzi Kwartet Camerata

Kwartet Camerata

Włodzimierz Promiński - skrzypce, kameralistyka
Andrzej Kordykiewicz - skrzypce, kameralistyka
Piotr Reichert - altówka, kameralistyka
Rafał Kwiatkowski - wiolonczela, kameralistyka
 
Oficjalna strona Kwartetu Camerata: camerata.art.pl

Informacje

Goście specjalni

Goście specjalni: Joanna Okoń — skrzypce; Katarzyna Glensk — fortepian

Joanna Okoń — skrzypce

Joanna Okoń Artystka wywodząca się z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych. Na estradach koncertowych występowała od najmłodszych lat, grając z matką — pianistką Aliną Jasielską-Okoń.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina doskonaliła m. in. u słynnej skrzypaczki Mariny Jaszwili oraz podczas w Warszawie (studia magisterskie w klasie prof. Janusza Kucharskiego oraz studia podyplomowe pod kierunkiem prof. Jana Staniendy). W 2012 r. zakończyła staż artystyczny w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki.
Kunszt i wrażliwość muzycznąprowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria), gdzie przez kilka letnich sezonów pracowała pod okiem takich dyrygentów jak sir. Neville Marriner, Fabio Luisi, Shandor Vegh, Leopold Hager oraz Heinrich Schiff. Laureatka I nagrody na Przesłuchaniach Młodych Skrzypków w Warszawie (1991 r.) oraz VI nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Elblągu (1993 r.). Wystąpiła dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kobe (Japonia).
Brała udział min. w projekcie muzycznym „Mity” organizowanym przez Jeunesses Musicales i przedstawionym w Teatrze Małym w Warszawie oraz Teatrze im St. Witkacego w Zakopanem. Współpracowała z tak słynnymi zespołami muzycznymi, jak: „Warszawscy Soliści Concerto Avenna” pod kierunkiem Andrzeja Mysińskiego oraz Sinfonia Varsovia, z którą współpracuje jako skrzypaczka do chwili obecnej.

W 2014 roku artystka wraz z pianistką Natalią Zubko i wiolonczelistką Anną Wróbel nagrała płytę z dziełami kameralnymi Henryka Melcera wydaną przez wytwórnie Acte Préalable. W czerwcu 2018 roku jako członek kwartetu Pan-Ton wystąpiła z Davidem Krakauerem podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Krakowie wykonując specjalnie napisany na tę okazję kwintet „Dybuk” kompozytora Wlada Marhuletsa. W styczniu 2018 wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych dzieł muzyki polskiej wydanych na płycie „Polish Impressions” przez wytwórnie Anagram. Ważne miejsce w życiu artystki zajmuje działalność pedagogiczna (ZPSM nr. 1 w Warszawie ) jak również uczestnictwo w organizowanych przez Filharmonię Narodową koncertach dla dzieci i młodzieży.

W październiku 2018 roku w ramach "Invitation Festival” wraz z pianistką Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Jorku a rok później z tym samym projektem w Shanghaju

 

Katarzyna Glensk — fortepian

Utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2018 roku zadebiutowała wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Występowała w wielu krajach Europy oraz w Rosji. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 4 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Opolu w klasie Mariusza Danilewskiego. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla oraz klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kontynuowała naukę na studiach podyplomowych u prof. Jana Ekiera oraz prof. Bronisławy Kawalla. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka Trinity College of Music w Londynie.

Katarzyna Glensk dorobku ma wiele nagród i wyróżnień, między innymi I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Kameralnych im. L. Janačka (Brno), I nagrodę L. Smith Duo Prize (Londyn) – obie w duecie z Ewą Mizerską, I nagrodę The Chopin Prize (Londyn) oraz II nagrodę w konkursie E. Schumann Duo Prize (Londyn).

Artystka stale współpracuje ze znakomitymi instrumentalistami: skrzypaczką Henryką Trzonek (Frankfurt ), klarnecistą Erwinem Thomczykiem (Darmstadt). Wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń nagrała w roku 2018 płytę z nieznanymi utworami kompozytorów polskich Polish Impressions. W duecie z wiolonczelistką Evvą Mizerską nagrała płytę z utworami Krzysztofa Meyera.

Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora.

Katarzyna Glensk prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, będąc nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

 

Organizatorzy

Patronat

Projekt i wykonanie: Marcin.Odyniec.info©  |  Aktualizacja w